Katalog
Telefon
WhatsApp

Ürünlerimiz

%100 Cotton Penye

Halk arasında kumaş türü olarak bilinen penye, aslında bir çeşit pamuk ipliği üretim yöntemidir. Bu tür ipliklerden yapılan kumaşlara da penye kumaş denir. Penye ipliği , karde pamuk ipliğine göre daha kaliteli olup düzgün görünümlü ve homojendir. Bu ipliklerden üretilen kumaşlar, daha yumuşak tutumlu, daha sağlam, daha düzgün yüzey görünümlü, daha temiz ve parlaktır. Penye pamuk iplikleri, ince yapılı dokuma ve örme kumaşların üretiminde kullanılmaktadır.
Pamuk, dünya üzerinde elyafından en çok yararlanılan bitkidir. Penye ipliği , karde pamuk ipliğine göre daha kaliteli olup düzgün görünümlü ve homojendir

Özellİklerİ

-Penye kumaş tekstil sanayisinde kullanılan bir terimdir.
-Tarama işlemi gören penye kumaş kısa, çıkıntılı iplikleri ortadan kaldırdığı için temiz ve yumuşak görünüme sahiptir.
-Genellikle esnek bir yapıya sahiptir.
-Penye kumaş, normal pamuğa göre daha yumuşak bir dokuya sahiptir.
-Giyim için kullanılan ürünlerde terletmeme özelliği vardır
-Hava geçirgenliği kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.
-Penye iplikler pamuk ipliğinden yapılan en kaliteli ipliklerdir.

%100 Modal


Modal kumaş, kayın ağacından üretilen modal, tamamıyla doğal selülozik rejenere, yaş ve kuru mukavemeti yüksek bir kumaş çeşididir. Yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanılabilecek kaliteli ve esnek bir yapı da sunuyor. Nem transfer özelliği gayet iyidir.
Örme veya dokuma kumaş olarak üretimi gerçekleştirilerek karşımıza çıkan kumaşa modal kumaş denmektedir. Tıpkı viskon gibi aynı şekilde selülozik bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkün. Rayon kumaş olarak da bilinen modal kumaş, diğer türleri ile karşılaştırıldığında selülozik kumaşlara benzer özellik gösterir.

Özellİklerİ

Modal iplikler ile örülen veya dokunan kumaşlar, yumuşak tuşeye sahiptir. Çok iyi nem transfer özelliği nedeniyle nefes alır, sıcak, rutubetli iklimlerde dahi giyim konforu sunar. Termoplastik özellikte olmaması ve rejenere selülozik esaslı olması nedeniyle terbiye işlemleri sırasındaki davranışı pamuk elyafına benzer. Doğal bir beyazlığa sahip olması nedeniyle ağartma, merserize işlemi gerektirmez.
-Dökümlü bir yapıya sahiptir.
-Dokunuşu ipeğe benzer ve yumuşaktır.
-Parlak bir görünüme sah,ptir.
-Yıkanma ile beraber rengİibozulmaz ve yıpranma yaşamaz.
-Terleme yaratmaz, vücudu yakmadan yaz aylarında kullanılabilir.
-Özellikle yazlık kıyafetlerde tercih edilir ancak her mevsim kullanmaya uygundur.

%100 Vİskon

Viskon nedir kısaca açıklarsak; viskon, kayın ağacından üretilerek elde edilen bir hammaddedir. Viskon kumaşın doğal olması ona birçok avantaj sağlamaktadır. Selüloz içeriğe sahip olan viskon, üretim sırasında akışkan bir hal alır ve içindeki kimyasal çeşitli yöntemlerle uzaklaştırılır. Viskon yarı doğal yarı yapay bir kumaştır.

Vİskon Kumaş Özelliklerİ


Viskon kumaş pamuğa oranla daha fazla nem emme özelliğine sahiptir. Rahattır, vücuda yapışmadığından hareket kabiliyetini kısıtlamaz. Esnekliği pamuktan fazladır. Şişme oranı ve su alma payı yüksek olduğundan % 120'ye varabilecek bir su emiciliğine sahiptir. Çoğu zaman krep kumaşların içinde yer alırlar. Baskı boyamaya uygun bir yapısı vardır, renkleri canlı gösterir. Hava alır ve terletmez. Şık, rahat ve zarif bir kumaştır. Krep kumaş içinde de sıkça kullanılır.

%100 Termal Kumaşlar

Viskoz elyafın doğal ve yumuşak yapısı, polyester elyafın esnek ve nefes alabilir yapısı ile birleştirilerek üretilen thermal kumaş hem vücudu soğuktan korur hem de vücuttaki nemi dışarı atarak insanı kuru tutar rahatlık sağlar. Thermal kumaş vücutta bakteri üremesini engeller.
Soğuktan korunmak için kat kat giyinmek zorunda kalıyoruz. Kimi kat kat giyinirken, kimi pamuklu içliklerle soğuk kış aylarında korunmanın yollarını arıyor. Termal içlikler vücut sıcaklığınızı da dengede tutacak ve sıcaktan soğuğa veya soğuktan sıcağa geçtiğinizde vücudumuzdaki ısının dengesinin değişmesini önleyecektir. Eğer sizde sert soğuklardan muzdaripseniz bu rahat ve sıcak termal içlikler sizin de kurtarıcınız olabilir.

Özellİklerİ

-Vücut ısı kaybınızı önler, sıcak tutar. -Doğal lif yapısıyla nemi dışarı atar. -Yumuşaktır kaşındırmaz ve tahriş etmez. -Esnektir, vücudunuzu sarar, dış giysinizde potluk yapmaz. -Hafiftir ,gün boyu kullanılabilir -Kolay yıkanır, hızlı kurur.

Bambu

Bambu kumaş, bambu ağacından elde edilen liflerden yapılır. Bambu kullanılarak antibakteriyel kumaşlar üretilmektedir. Tekstilde başlıca: erkek - kadın iç ve dış giyim, çorap, battaniye, havlu, tıbbi giyim, yatak çarşafları, nevresim, perde, gıda ambalajları gibi giderek artan bir kullanım alanlarına sahiptir. Sadece sağlıklı bir tekstil ham maddesi olmayıp, pek çok başka istenen özelliklere sahip olmasıyla; bambu, tekstil sektörününde aranılan bir hammadde kaynağı olmuştur. Pek çok bakımdan pamuktan daha iyi özelliklere sahiptir.

Özellİklerİ

Bünyesindeki bambu kun isimli antibakteriyel madde içeriğinden, doğal antibakteriyal özelliğe sahiptir ve bu özelliğini birçok defa yıkandıktan sonra bile korumaktadır.
Doğal antibakteriyal olma özelliği nedeniyle deride alerjik oluşumlara yol açmaz.
Bambudan imal edilen lifler yüksek elastikiyete sahiptir.
Kaşmir ve ipek tuşesine en yakın yumuşaklık hissini sunması.
Serinlik hissi vermesi ve hafif oluşu ile yazlık giysilerde avantaj sağlar.
Vücutta oluşan nemi anında emmesi ve terletmemesi.
Pamuğa göre çok yumuşak bir kumaş olması.
Boyayı iyi derece emme özelliğine sahip olması.
Hava geçirgenliği sayesinde bedenin nefes alması.
Çok ince olmasına rağmen yıpranmaya dayanıklı olması.
Parlak görünümü nedeniyle merserizasyon gerektirmemesi.
Ultraviyole (UV) ışınları azaltmak gibi özellikleri vardır.